Testowanie modeli matematycznych i generatorów szeregów RR przy pomocy rozkładu serii – podejście teorioinformacyjne

 

 

Projekt Centrum Zastosowań Matematyki został zakończony w 2015 roku

Projekt Centrum Zastosowań Matematyki został zakończony w 2015 roku

Projekt Centrum Zastosowań Matematyki został zakończony w 2015 roku. W latach 2012-2015 zorganizowaliśmy 5 konferencji, 6 warsztatów tematycznych oraz 3 konkursy...

 
Między teorią a zastosowaniami – matematyka w działaniu

Między teorią a zastosowaniami – matematyka w działaniu

Na stronie III edycji konferencji „Między teorią a zastosowaniami – matematyka w działaniu” zamieściliśmy abstrakty oraz harmonogram.

 
 

Warsztaty „Modelowanie matematyczne i współpraca interdyscyplinarna”, 26-28 września 2013 r.

Baza wiedzy: Warsztaty „Modelowanie matematyczne i współpraca interdyscyplinarna”, 26-28 września 2013 r.


Podczas warsztatów przedstawione zostaną najnowsze wyniki dotyczące asymetrii rytmu serca, a w szczególności asymetrycznego rozkładu serii zwolnień i przyspieszeń. Uczestnicy zapoznają się z rozkładem empirycznym tych serii oraz z rozkładem tasowania zarówno teoretycznym jak i empirycznym. Następnie wprowadzone zostaną podstawowe pojęcia związane z teorią informacji, w szczególności pojęcia używane do analizy lingwistycznej. Rozkłady serii zostaną podsumowane przy pomocy miar informacyjnych, a wyniki zostaną porównane z typowymi wynikami dla języków naturalnych i innych obiektów powszechnie używanych w teorii informacji.
Zdefiniowana zostanie miara bliskości rozkładu serii w danym szeregu RR do średniego rozkładu empirycznego. Miara ta zostanie wykorzystana do przetestowania modeli matematycznych generujących szeregi RR.